| Camera | 11MP Camera | |
|---|---|---|
| Display | 8.1 inch AMOLED Display | |
| Sim | Nano-SIM, eSIM | |
| OS | Android 11 | |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 | |
| RAM | 6GB RAM | |
| Memory | 128,256GB ROM | |
| Battery | 4000 mAh Li-Poly Lithium Polymer Battery |
| Name | Microsoft Surface Duo 2 |
|---|---|
| Model | Surface Duo 2 |
| Price | Tk 1,65,000 |
| Brand | |
| Type | Smart Phone |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | Not announced |
|---|---|
| Launch Date | Exp. December 2021 |
| Network Type | GSM / HSPA / LTE |
|---|---|
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Network 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 19 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41, 46, 66 |
| Network Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA) Cat18 1200/100 Mbps |
| Network GPRS | Yes |
| Network EDGE | Yes |
| Display Type | AMOLED capacitive touchscreen |
|---|---|
| Display Size | 8.1 inches |
| Display Resolution | 1800 x 2700 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Primary Camera | 11MP |
|---|---|
| Video | 4K@60fps |
| Body Color | White |
|---|---|
| Body Color | White |
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| OS Version | 11 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Memory Internal | 128,256GB |
|---|---|
| Memory External | No |
| Ram | 6GB |
| Battery Type | Li-Poly Lithium Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 4000 mAh |
| Fm Radio | No |
|---|
| Audio | Vibration, MP3, WAV ringtones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX Adaptive |
| USB | 3.1, Type-C 1.0 reversible connector |
| GPS | Yes, with A-GPS |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity |
|---|---|
| Messaging | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM |
| Browser | HTML5 |
| Java | No |
| Made By | US |
|---|
best phone
Display: 12.9 Inches LED LCD Display
Camera: 12MP+10MP Main, 12MP Front Camera
Chipset: Apple M1
RAM: 16GB RAM
OS: iPadOS 14.5.1, upgradable to iPadOS 14.6
Battery: Li-Po (40.88 Wh), non-removable Battery
View Details →
Display: 11.0 Inches Liquid Retina IPS LCD Display
Camera: 12MP+10MP Main, 12MP Front Camera
Chipset: Apple M2 Chipset
RAM: 8GB RAM
OS: iPadOS 16
Battery: Li-Po 7538 mAh (28.65 Wh), non-removable Battery
View Details →
Display: 12.9 Inches LCD Display
Camera: 12MP+10MP+TOF 3D Main, 12MP Front
Chipset: Apple M2
RAM: 8GB RAM
OS: iPadOS 16
Battery: Li-Po 10758 mAh Battery
View Details →
Display: 12.9 Inches LED LCD Display
Camera: 12MP+ 10MP+TOF 3D Main, 12MP Front
Chipset: Apple M1
RAM: 16GB RAM
OS: iPadOS 14.5.1, upgradable to iPadOS 14.6
Battery: Li-Po (40.88 Wh), non-removable battery
View Details →
Display: 7.6 inches Foldable Dynamic AMOLED 2X
Camera: 12MP+12MP+12MP main, 16MP front
Chipset: Qualcomm Snapdragon 888+
RAM: 12GB RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Po 4400 mAh Battery
View Details →
Display: 6.7 inches Super Retina XDR OLED
Camera: 12MP+12MP+12MP Main, 12MP Front
Chipset: Apple A15 Bionic (5nm)
RAM: 6GB RAM
OS: iOS 15
Battery: 4000mAh Li-Ion (Lithium Ion) Battery
View Details →
Display: 6.39 inch AMOLED Display
Camera: 40MP+20MP+8MP Main, 24MP Front
Chipset: HiSilicon Kirin 980 (7 nm)
RAM: 8 GB RAM
OS: Android 9.0 Pie
Battery: 4200 mAh Li-Po Battery
View Details →
Display: 6.42 inches AMOLED Display
Camera: 16 MP+20 MP Main, 25 MP Front
Chipset: Qualcomm SDM845 Snapdragon 845
RAM: 8 GB RAM
OS: Android 8.1 Oreo
Battery: Non-removable Li-Ion 3400 mAh battery
View Details →